"Omnia vincit amor" - Nade vším vítězí láska

Projekt „Slepice v nouzi“ aneb „slepičky“ o slepičkách :-)

Znáte to? Přijedete ke svým dlouholetým přátelům po pár letech a je to jakoby jste se viděli včera. Nakonec se vám ani nechce odjet, ale musíte. A vy víte, že přestože byste se rádi viděli třeba za týden, tak tomu tak nebude. Tak jako tak vám tato návštěva bude stále ležet v srdci i v hlavě. Můžete si kdykoliv zavolat samozřejmě, ale to není úplně ono.

A co z té návštěvy vše vyplynulo?

Dnes bych s vámi ráda sdílela výborný nápad mojí mladé kamarádky (16 let) Danušky Caklové z Krásné Lípy, dcery mých dlouholetých přátel. Je to úžasný človíček, který se nestará o módu, jako většina jejích kamarádek v tomto věku, ale o pomoc zvířatům. Chce být veterinářkou a já vím, že bude, a to ne ledajakou! Sama totiž vlastní 88 kusů zvířat. Ano, čtete dobře. 88!!! Ta cifra dnes již nemusí být přesná. Za ten měsíc co jsem její farmu a ji neviděla, je zcela možné, že se počet zase rozrostl. Jsou to kozy, králíci, želva, andulky, strašilky, Rosela, hrdličky, zajíček a já nevím, co ještě, ale především slepičky a kuřátka. V obýváku má velkou líheň, kde má různé speciální druhy. Když na mě vytáhla svoji encyklopedii slepic, nestačila jsem zírat. A co je na tom vše nejlepší, že se o všechna svoje zvířátka stará opravdu sama. Od krmení až po kydání. Má na to speciální harmonogram.

Ludvík

Proč vám ale o tom všem píšu. Danuška se zapojila do projektu „Slepice v nouzi“, který bojuje proti klecovému způsobu velkochovu. Proč atd.najdete na stránkách.

Oficiální stránka Slepice v nouzi

Projekt představila i spolu se svými kamarádkami ve škole ve formě prezentace a myslí to opravdu vážně. Její domácí vajíčka jsou nejen krásně žlutá, ale mají i své razítko, ale hlavně jsou od slepic, které nejsou v kleci, nýbrž mají dostatek prostoru ve volném výběhu a nejsou tak vystresované.

Pokud se vám projekt bude líbit, dejte jim lajk, myslím, že si to určitě zaslouží alespoň takovou minimální podporu. Mládí vpřed a v tomto případě hned 2x!  na facebooku…

To je co? Kolik se do toho malého prostoru dá nacpat :-)

Naše návštěva byla krátká na to, abychom si užili přátel déle, jen pár dní, ale dost dlouhá na to, abychom si odvezli cenné informace a krásný pocit ze společného času stráveného s přáteli. Stihli jsme projít Kyjovské údolí, obdivovat krásu Česko-Saského Švýcarska, pískovcové skály, cestou posbírat pár borůvek… A ve finále má dcera dostala dárek na rozloučenou. Andulku se vším všudy. Nečekané, a tak krásné. Děkujeme ještě jednou! Takže máme doma Blueberryho (kratší jméno už snad nešlo). Celou cestu domů (1,5h) se snažil překřičet rádio, ale doma ho to naštěstí přešlo :-)

Za naši pětidenní návštěvu jsme zažili ještě mnohem více. Stihli jsme např. mezinárodní závod Tour de feminin, ženské cyklistiky, se startem právě v Krásné Lípě, výlety po okolí, ale o tom zase až příště. Takže dnes jen taková malá ochutnávka toho, jak je i u nás krásně.

Krásnolipákům děkujeme ještě jednou za vše! Danušce a všem lidem, kterým není lhostejno, co se kolem nás děje držíme pěsti.

Pavča a spol.

 

 

 

 

 

Facebook Comments
Pavlína Adamcová
Mou vášní je psaní, kterým Vás chci nejen pobavit, ale především  inspirovat, jak se nenechat limitovat a posouvat hranice. Čerpám ze svého bohatého osobní života, který sám vydá na několik knih, ale i pestrého pracovního života. Láska k lidem, pochopení a empatie mne dovedli až sem. Můj příběh najdete zde:>> Napsat mi můžete na adamcova.paja@centrum.cz
Komentáře
  • Zatočte už jednou provždy se strachem

    Že máte pro strach uděláno? Nechte si jej tedy poslat bez obav a zdarma :-) Bonus pro pobavení pro dospěláky :-)

  • Rubriky